Maršruti
Pasākumi
Noma
Veikals
Kontakti
Klubs
   
Reģistrēties Login
Kāpēc reģistrēties?
 
 

MARŠRUTI

 

 

Vecmēmele - Skaistkalne

Sezona: pavasaris, vasara, rudens

 

Sarežģītība: Šis ir t.s. atpūtas dienu pārgājiena maršruts. Maršrutā nav tehniski sarežģītu posmu un tas ir veicams ar visiem peldlīdzekļu veidiem - kanoe, smailēm, kajakiem un piepūšamajām laivām.

 

Šis ir klasiskais Mēmeles braucamgabals. 2 dienas brīnišķīgas atpūtas - straume plūst, laiva slīd. Posmi bez straumes ir retums un kilometri skrien mudīgi. Lieliskas ainavas un brīvība - dzīvā daba robežas šķērsošanas režīmu ignorē...

 

Labas nometnes vietas ir retums, īpaši Latvijas krastā, tomēr atrast var. Jāmāk vērot krastu reljefs un tad jau skola rokā!

Foto: Mēmele pirms Viesītes ietekas, skats no labas nometnes vietas

Apskates objekti: Skaistkalnes baznīca, Skaistkalnes karsta kritenes, Bārbeles sēravots.

 

2003.gada vasaras pirmsjāņu naktī kādā no Skaistkalnes piemājas dārziņiem pazemē nogāja trīstonnīgā ūdens muca līdz ar blakus augošajiem kāpostiem. Iespaidīgā bedre apmēram 15m diametrā ir nodēvēta pr Mucas kriteni un pašlaik ir jaunākā daudzu citu vidū. Zemei pēkšņi pazūdot zem kājām, pazemē ir gāzies gan šķūnis, gan zirgs, pat tantuks netālu no ambulances ar visām nešļavām līdz padusēm iebricis zemē. Kā bļoda apaļa kritene ar saglumējušu ūdeni tās dibenā aplūkojama netālu no baznīcas. Pabaisa leģenda atgādina, ka arī zem baznīcas plešoties pazemes ezers.

Skaistkalnes karsta kritenes ir unikāls Eiropas nozīmes ģeoloģisks piemineklis, vieta, kur jābūt gataviem, ka jebkurā brīdī tev zem kājām var pazust zeme. Karsta process notiek vismaz 2/3 Bauskas rajona un jo sevišķi izteikti otrpus robežai - Biržu reģionālajā parkā Lietuvā. (Lauku avīzes tematiskā avīze Nr.122.)

Daudzas kritenes vērojamas tieši "Krastkalnu" māju tuvumā.

 

Memele(upes tehniskais apraksts)

 

Maršruta tehniskie dati

Sākums: Vecmēmele, Vecmēmeles dzirnavu drupas;

Beigas: Skaistkalne, dzirnavas

Maršruta garums: 52km

Attālums pa ceļu: 50km

Upes kritums posmā: 38.2m

Brauciena ilgums: 8-9 stundas

 

Campo laivu noma piedāvā:

Šo maršrutu veikt ar:

 Cena, € 
Kanoe 3-viet. APACHE-1650.00
(cenas no 6 laivām)

 

Maršruta cenā iekļauts: Laivu, airu un glābšanas vestu noma, to nogāde maršruta sākumpunktā un pieņemšana beigās;

 

Citi maršrutā pieejamie servisi:

Trūkstošo inventāru, piemēram, glābšanas vestes maziem bērniem, teltis, guļammaisus, sauso mantu maisus, prīmusus, ugunskura katliņus un daudzas citas lietas iespējams iznomāt atsevišķi. Skat. nomas inventāra sarakstu.

 


Campo > Maršruti

Lapu uztur: Inno.web